13.01.2016

327. Hatebreeder

Cześć i czołem! ;)

Piszę do Was w chwili między pisaniem analiz socjologicznych, a bawieniem się z matematyką. Jak wiedzą studenci, sesja już niedługo, więc trzeba spiąć dupska i do czegoś przysiąść. Wiadomo, wszystko jest bardziej interesujące od uczenia się (robiłam już racuchy, pomalowałam na nowo paznokcie, zrobiłam pranie, mus owocowy), więc trzeba zdobyć skądś zapał i działać.

No ale do rzeczy.

Pewnego dnia zobaczyłam, że na fb mój znajomy skomentował jakiś post. Okazało się, że dotyczył od wydarzenia. Dotyczącego uchodźców, a dokładniej tego, żeby zrobić im holocaust. Gapiłam się oniemiała kilka sekund i dostałam wścieku.

Nie jestem obrończynią uchodźców. Uważam, że zanim kogokolwiek przyjmiemy, powinniśmy się zająć biednymi rodzinami, których w kraju jest mnóstwo. Dla nich nie ma pieniędzy, ale dla uchodźców by się już znalazły? Żenada. I jeśli już miałabym kogokolwiek przyjmować, to tylko matki z dziećmi. W postach zdziwiła mnie wszechobecna nienawiść. Nie rozumiem, jak można komuś życzyć śmierci? Czyżby panowie (tak, oni pisali tego typu posty) zapomnieli, jak nasze rodziny zostały potraktowane przez nazistów w czasie II Wojny Światowej? Moja babcia została wywieziona na roboty do Niemiec, zaś dziadek przebywał w Majdanku. Czytałam relacje więźniów z obozów, były straszne. Przypuszczam, że ci z facebooka nic takiego by nie zrobili, ale sam fakt, że o tym pomyśleli...

Nie potrafię sobie przypomnieć, żebym pałała do kogoś nienawiścią. Są osoby, których nie lubię, ich zachowanie mi nie odpowiada, ale żeby ich za to nienawidzić? Spotkałam się z taką sytuacją - ktoś widzi znaną osobę w tv i mówi, że tej osoby nienawidzi. Za co? Nie wiem.

Nie będzie chyba takiej sytuacji, w której wszystko wszystkim będzie się podobać. Każdy ma prawo do własnego zdania. Przeraża mnie, że dorośli ludzie zamiast napisać coś typu "Nie podoba mi się to, że..." i kulturalnie argumentować, wolą zamienić to na coś w tym rodzaju "sku*wiel je*any, za*ebać go" i temu podobne.

Szkoda, że w niektórych ludziach jest tak mało pozytywnych emocji i z powodu osobistych frustracji zatruwają oni życie innym. Po co tyle nienawiści, zawiści, złości...

źródło
Peace&Love Moi Drodzy! :D Wtedy będzie o niebo lepiej :)

21 komentarzy:

 1. Gdyby wszyscy ludzie byli kosmopolitami, nikt nie czułby się lepszy albo gorszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie się boją..Po doniesieniach o tym co się działo na sylwestra w Kolonii niepokoje są zrozumiałe, ale agresja nie stanowi rozwiązania problemu...Może tylko wytworzyć więcej agresji.

  OdpowiedzUsuń
 3. haha, skąd ja znam uczenie się do sesji? Bladego pojęcia nie wiem od czego zacząć, dlatego wszystko odkładam <3 błędne koło.. :D
  O ja.. nie możesz się kimś przejmować, aż tak- miałaś ochotę to wyraziłaś swoje zdanie, on mógł swoje, ale nikt nikogo nie powinien obrażać.
  Jednym jest to po prostu ciężej zrozumieć ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo niepotrzebnej agresji, nakręcania się... niestety, spotyka się to często w internetach, nie tylko w temacie uchodźców. No żałosne. Dobrze, że nie czytam czegoś takiego zbyt często ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie ogarniałam tych hejtów na znane osoby. Wprawdzie zdarza się, że np. czyjaś muzyka mi nie odpowiada, ale czy ta osoba skrzywdziła mnie w jakiś sposób? Nie sądzę.

  Marzy mi się świat bez wojen, nienawiści, prześladowań, ale czy to realne? Na ludzi pewnie nic się nie poradzi, ale zawsze można zacząć od siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. JA szczerze mówiąc nie biorę w żadnej szopce udziału ... nawet nie słycham pewnych spraw szkoda nerwow ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Holocaust? No nie wierzę... Skąd ludzie mają akie pomysły? Ja rozumiem, że koś może nie lubić innych narodowości, ktoś ma jakieś uprzedzenia, ale człowiek to człowiek! Ja rozumiem, nie chcieć ich przyjąć. Sama jestem tego zwolenniczką i podobnie jak Ty, uważam że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o swoje, ale bez przesady. To zabójstwo w czystej postaci!

  OdpowiedzUsuń
 8. W Internecie jest niestety całe mnóstwo podobnych komentarzy i sama z otwartą gębą przyglądałam się tej fali nienawiści, którą LUDZIE (?) wylewali w stronę uchodźców. Smutne, że tylko na tyle ich stać...
  A propos sesji... sufit już podziwiałaś? ;)Bo ja podczas nauki do egzaminów czy pisania pracz zaliczeniowych odkrywałam jak bardzo potrafi wciągnąć bezmyślne wpatrywanie się w białe ściany :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczególnie starsze panie mają tak, że nienawidzą osób z telewizji - co mnie zawsze niebotycznie śmieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nienawiść bierze się też często ze strachu. Mnie islam w tym wydaniu, który obserwujemy nieco przeraża i sama nie wiem co mam sobie myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Problem ludzi polega na przesadzie. I tak w Niemczech ukrywa się masowe gwałty i dalej głaska się uchodźców po głowie zamiast wywieźć ich tam skąd przybyli, a u nas od razu wymyśla się chore kary jak np. urządzenie uchodźcom Holocaustu. Złoty środek by się przydał, niestety nam zawsze go brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 12. też uważam, że powinniśmy się zająć biednymi w kraju, a nie uchodźcami, a jeśli już uchodźcami, to tymi prawdziwymi, kobietami, dziećmi, koczującymi na granicach w obozach... a nie tymi, którzy mają pieniądze, żeby opłacić sobie drogę do europy. Co nie oznacza, że jestem za czymś w rodzaju holocaustu, no ludzie... :O

  OdpowiedzUsuń
 13. ja to mam już dość tematu uchodźców, jak i ich samych. koło mojej mamy jest noclegownia dla jakichś 200 osób, a jak ja widzę, jak Ci mężczyźni się panoszą i patrzą na przechodzące obok kobiety, to ciary przechodzą mi po plecach...

  OdpowiedzUsuń
 14. masz rację to już przekroczenie granic, maksymalne, tego się nie życzy nawet wrogowi,ale niestety o historii i nauce z nią związaną szybko się zapomina. niestety

  OdpowiedzUsuń
 15. tak, trochę i mnie przeraża obrażanie innych ludzi, życzenie śmierci, przeklinanie itp, można się z kimś nie zgadzać, ale nie można komuś życzyć holokaustu, niestety część ludzi zanim pomyśli, już zdąży napisać

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety brak nam tolerancji. Jak mówię toleruję inni myślą - KOCHA POPIERA. Nie. Toleruję, ale nie podoba mi się to. Kurde to też są ludzie. Nie chcę by doili nas z pieniędzy, ale hejty na prawo i lewo nic nie zmienią, a tylko spowodują więcej konfliktów. Świat się kończy... Uciekajmy do Australii.

  OdpowiedzUsuń
 17. ludzie są bezmyślni, ciekawe, jakby zareagowali, gdyby to im ktoś chciał urządzić holocaust. mylą też imigrantów z Syrii chcących żerować na europejskim hajsie i robiących zamieszki z uchodźcami, którzy szukają uczciwego życia, a z kraju uciekli, bo z ich domu/wioski/miasta nic nie zostało.

  OdpowiedzUsuń
 18. Studentka pozdrawia studentkę! (też robię wszystko by się tylko nie uczyć ^^ ) Ja również nie rozumiem czemu w innych tyle nienawiści, choć sprawa uchodźców jest ciężka i nie mogę powiedzieć, że są oni fair w stosunku do reszty Europy to nic nie zdziałamy hejtem i nienawiścią... Zapraszam na nowy post i konkurs! melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Nienawiść to najbardziej destrukcyjne uczucie, może dlatego, że stoi w opozycji do miłości- siły najbardziej budującej? Sama nie wiem. Wiem jednak, że wręcz...żal mi ludzi, którzy nienawidzą. Ale chyba to taka część ludzkości, której tak łatwo się nie pozbędziemy.

  OdpowiedzUsuń

Wędrujący Ludziu,
Miło mi Cię tutaj zobaczyć. Mam nadzieję, że będzie Ci się przyjemnie czytało moje wypociny ;)
Jeśli zechcesz zostawić komentarz, to nie spamuj, nie używaj wulgaryzmów i podpisuj się, jeśli nie posiadasz profilu na Bloggerze.
[Anonimowe komentarze bez podpisu usuwam :)]
Nie uznaję obserwacji za obserwację. Jeśli Twój blog mi się spodoba, z chęcią będę odwiedzać go częściej.

Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)