12.04.2014

211. I feel it all slipping away.

Dziękuję za Wasze komentarze pod poprzednim postem :) Pozwolę sobie zacytować dwa.

Creamy: " (...) Dla mnie to stworzenie które czuje, żyje, tak samo jak my i jest tak samo ważne jak drugi człowiek. Ci którzy twierdzą inaczej, moim zdaniem nie powinni mieć zwierząt, bo tylko wyrządzą im krzywdę, a one na to nie zasługują."

Kordian Królik: " (...) I nie rozumiem, jak kogoś więzi zwierzę-człowiek mogą...bawić po prostu. Smutne to jest. Ale ponoć po tym, jak traktujemy zwierzęta poznajemy, kto jakim jest człowiekiem. (...)"

Zgadzam się z Wami wszystkimi. Jak dobrze, że jest też trochę osób, które doceniają więź człowieka ze zwierzęciem :)

____

źródło

Chciałam napisać jakiś normalny post, bo kilka pomysłów w ciągu ostatnich dni wpadło mi do głowy. Ale nie mogę zebrać myśli, więc dodam cytat, a Wy interpretujcie go sobie po swojemu.

"Przez ko­go zaz­nałeś szczęścia, przez te­go też zaz­nasz nieszczęścia. Błogosławiony przez bogów, kto nie przy­wiązu­je się do nikogo."

A z resztą wszystko w porządku :)

21 komentarzy:

 1. Cytat prawdziwy :) a pomysły na notkę znowu wpadną do głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interpretacja dość sie narzuca... Przyzwyczajenie się do kogos oznacza tym większy ból po opuszczeniu przez niego. Logiczne, ale czy nie przywiązujac sie do nikoigo nie stracimy tego smaku życia, którym jest i szczęście, i ból?

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem to logiczne. Najbardziej rani ten, którego kochamy. Nawet najmniejsza zdrada dokonana przez człowieka na którym nam zależy boli bardziej, niż nóż wbity w plecy przez tego obojętnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. pomysły na posty same przyjdą:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cytat, moim skromnym zdaniem, bezsensowny i nie sprawdzający się w praktyce. Człowiek który go napisał musiał być strasznym samotnikiem- i to z własnego wyboru. Inaczej nigdy by czegoś takiego nie napisał. Do większości ludzkiego świata w żaden sposób nie pasuje.
  Nie można nie przywiązywać się do nikogo. Taka postawa oznacza chęć stracenia swojego życia na samym starcie. Oznacza życie- nieżycie. ,,Nie żyć to nie mieć po co umierać", więc i śmierć sobie gość popsuł. Nie przywiązując się do nikogo stajesz się beznadziejnym egoistą, przejmującym się tylko własnym ,,ja", masz ograniczone horyzonty, jesteś po prostu nikim. Druga część tego cytatu jest po prostu bzdurna.
  Pierwsza część- pasuje do rozprawki którą ostatnio pisałam, ,,postawy człowieka wobec cierpienia". Tutaj jest przedstawiona postawa ,,chęć ucieczki od cierpienia, nawet kosztem nie doznawania szczęścia". Nie mi sądzić takową postawę, ale szczerze nie polecam jej w życiu, tak, wiem, tez tak kiedyś robiłam, wierzyłam w to co autor tych słów- i moja własna głupota prawie mnie zjadła. Najgorsze to źle wybrać sobie ideały!
  Aż bym chciała powiedzieć do tego tajemniczego Ktosia: nie krocz tą drogą! Szybko idź się z kimś spotkać i pomóż mu rozwiązać pierwszy lepszy problem! zaraz może być za późno, staniesz się zapyziałym egoistą siedzącym w swojej norze....
  sztukiibanialuki.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja się z cytatem zgadzam. Nie da się nie przyzwyczajać i nie oswajać (jak mówił Lis w Małym Księciu), jeśli chcemy stworzyć prawdziwą więź. A najbardziej boli, jak rani ktoś bliski. Logiczne, chociaż chyba bywa trudne do przeżycia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi miło, że zgodziłaś się z moim komentarzem i umieściłaś go we wpisie. :) Cytat jak najbardziej prawdziwy, ale już tak jest, że przyzwyczajamy się do ludzi. Właściwie to nigdy nie dowiemy się, czy zaznamy przez kogoś szczęścia, czy wręcz przeciwnie, jeśli nie zaryzykujemy. Pewnie, gdybyśmy się nie przywiązywali, na pewno byśmy nie cierpieli, ale pewnie też nie bylibyśmy tak szczęśliwi. Czasami się udaje, czasami nie, takie życie. Oby więcej jednak było szczęścia. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz, że ten cytat dość dobrze złapał moje niedawne przemyślenia?

  OdpowiedzUsuń
 9. O czuję zaskoczenie XD
  A ja wolę nieraz być naprawdę zraniony, niż nigdy nie poznać tej magii oswajania się z drugim człowiekiem przywiązywania właśnie. Dla mnie człowiek, który boi się zranienia i przez to się nie przywiązuje..jest człowiekiem smutnym. Poddającym się już na starcie. Ale ja mam czasem dziwne teorie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cytat bardzo prawdziwy, przynajmniej wiele sytuacji z mojego życia go potwierdza. Wiele smutku i przykrości zaznałam od innych ludzi, dlatego teraz trzymam się od większości raczej z daleka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocie wróciłam xdxd
  mam nadzieję, że na dłużej xd

  OdpowiedzUsuń
 12. może jakiś klub zakompleksionych blogerek załóżmy xd

  OdpowiedzUsuń
 13. masz racje lepiej brzmi xd teraz tylko wystarczy ustalic z jakiego powodu mamy te kompleksy xd ja jestem stanowczo za chuda chociaż z tym walczę xd

  OdpowiedzUsuń
 14. ten cytat.. nie słyszałam go wcześniej, ale trafia idealnie w to, co mi się teraz przytrafia :D

  OdpowiedzUsuń
 15. ja wolę relacje czlowiek-zwierze, niz czlowiek - czlowiek. Smutne, ale taka prawda. Im bardzoej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta

  www.thegrisgirl.blogspot.com.es

  OdpowiedzUsuń
 16. Boże, jak ten cytat pasuje do mojej obecnej sytuacji.. Ja się przywiązuję szczególnie szybko na moje nieszczęście...

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja uważam tak: Człowiek jest potrzebny zwierzęciu tak samo jak zwierzę potrzebne jest człowiekowi. Musimy chronić je, bronić i pomagać im, bo zwierzę nie powie co jego boli, czego się boi i co go gnębi, nie potrafię patrzeć na krzywdę zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
 18. ech... czasem ciezko zebrać mysli w głowie, dlatego należy dać sobie chwilkę, tak mały odpoczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Przez ko­go zaz­nałeś szczęścia, przez te­go też zaz­nasz nieszczęścia. Błogosławiony przez bogów, kto nie przy­wiązu­je się do nikogo."

  Moim zdaniem ten cytat jest prawdziwy, ale najbardziej logiczna jest pierwsza część z drugą się zbytnio nie zgadzam, ale i tak mi się podoba. Muszę sobie go gdzieś zapisać ~~

  OdpowiedzUsuń

Wędrujący Ludziu,
Miło mi Cię tutaj zobaczyć. Mam nadzieję, że będzie Ci się przyjemnie czytało moje wypociny ;)
Jeśli zechcesz zostawić komentarz, to nie spamuj, nie używaj wulgaryzmów i podpisuj się, jeśli nie posiadasz profilu na Bloggerze.
[Anonimowe komentarze bez podpisu usuwam :)]
Nie uznaję obserwacji za obserwację. Jeśli Twój blog mi się spodoba, z chęcią będę odwiedzać go częściej.

Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)